Optima akumulator żelowy? Jaki do Samochodu terenowego i do Quada


Jakie najczęściej słyszymy zdanie przy zamawianiu akumulatorów Optima? „Witam, poproszę ten żelowy akumulator Optima”.
Gdzie leży błąd w tym zdaniu? Błędna informacja powtarzana 100 razy staje się prawdą. Wiele lat powtarzania że Optima jest akumulatorem żelowym sprawiło że wszyscy w to uwierzyli. Optima jest wykonana w innej technologi ale o tym zaraz. Najpierw wyjaśnię czym są akumulatory żelowe.

Akumulatory żelowe posiadają elektrolit żelowy. Raczej nie są to akumulatory do samochodów osobowych ponieważ posiadają niską moc rozruchową. Akumulatory te są świetnym rozwiązaniem dla wolnych głębokich rozładowań (poboru prądu), wyposażenie w karetkach pogotowia, łodziach,  wszystkich specjalistycznych pojazdach z dużą ilości urządzeń elektronicznych oraz UPSach

Więc jeśli Optima była by żelowym akumulatorem była by kiepskim wyborem na akumulator do samochodu terenowego.

Optima jest akumulatorem AGM  (ABSORPTIVE GLASS MAT). Elektrolit w takim akumulatorze jest szczelnie zamknięty w separatorze wykonanym z maty szklanej. Technologia ta umożliwiła oddawanie dużo większego napięcia oraz wysoką odporność na głębokie rozładowanie dużym prądem.

Akumulatory AGM są najlepszym wyborem do wyciągarek, Samochodów terenowych oraz Quadów.

Czy w tej technologi warte polecenia akumulatory robi tylko Optima? Oczywiście że nie. Rewelacyjnym wyborem są akumulatory firmy EXIDE.

Chciałbym także wykorzystać ten artykuł do przekazania wam pewnej rady. Gdy padł wam akumulator unikajcie jeśli to możliwe uruchamiania go przez kable rozruchowe podłączając do drugiego pojazdu.  Duży ładunek w tak krótkim czasie uszkadza akumulator. Najlepiej po prostu ładować go prostownikiem i unikać używania kabli.

Akumulatory do Samochodów Exide i Optima dostępne u nas w sklepie http://szekla4x4.pl/740-akumulatory-do-samochodow