Obuwie Double Red jak Impregnować Czyścić?


Posiadając nowe obuwie zawsze zastanawiamy się jak je czyścić i impregnować.
Często obuwie jest problematyczne / delikatne i ma specjalne zasady czyszczenia. Obuwie Double Red produkowane jest z wytrzymałych materiałów wysokiej jakości. Przed impregnacją należy je wyczyścić.

Skórzane elementy w obuwiu Double Red należy najpierw wysuszyć a potem miękka szczotką lub ścierką pozbyć się brudu. Należy pamiętać skóra nigdy nie była w żadnym obuwiu materiałem wodoodpornym – wręcz jest to materiał, który jeśli jest narażany na stały kontakt z wodą ulega zniszczeniu jeśli nie zostanie odpowiednio wysuszany i konserwowany. Skórę po wyczyszczeniu i wysuszeniu należy impregnować pastami. Należy unikać nabłyszczaczy uszkadzają one obuwie.

Nabukowe i welurowe czyli tak zwane z włosiem do ich czyszczenia najlepiej używać specjalnych szczotek i gumek. Szczotkować delikatnie by nie wyrwać włosia. Osobiście piorę takie buty w pralce na niskich temperaturach.

Tekstylia są najłatwiejsze do czyszczenia – zdecydowanie polecam pralkę :)

Skoro wiemy jak czyścić i wiem już jakie to proste w przypadku tak wytrzymałego obuwia. Jak je impregnować? Skóra każdą pastą. Nabuk, welur i tekstylia impregnujemy – impregnatorami w sprayu

Takimi Impregnatorami są:

Macna Impregnat wodoodporny 200ml

Lub firmy LOWA 300 ml